Vlak voor kerst 2025 kochten redactielid Marlies Mielekamp en haar man Hans een Interrail kaart, dat kostte met korting 777 euro. Daarmee konden ze twee maanden lang gedurende tien dagen 1e klas door heel Europa reizen. Marlies vertelt welke reizen ze dit jaar met de kaart maakten. De tweede reis startte op 13 september.
Na drie nachten München wilden we doorreizen naar Innsbruck. Eigenlijk was het de bedoeling dat we daarvoor kaartjes zouden kopen in München totdat bleek dat een reis via de pas (77 euro voor 2 personen) veel goedkoper was dan kaartjes kopen vanaf ongeveer 50 euro per persoon. Dus besloten we een dag van onze tien dagen te gebruiken. We vertrokken om 11.23 uur uit München en kwamen om 13.18 uur aan. Langzaamaan werden de heuvels bergen en waar we in Nederland veel bakstenen huizen zagen werden dat in Duitsland gestucte muren en zagen we in Oostenrijk steeds meer huizen met veel hout.
Ook in zomer de moeite waard
Hotel One dat we geboekt hadden lag naast het station dus we waren er in 5 minuten. We konden meteen op de kamer terecht en nadat we ons geïnstalleerd hadden, gingen we naar de rooftop bar waar we onder het genot van een cappuccino het schitterende uitzicht bewonderden.
Ofschoon Innsbruck een echte wintersportplaats is, is een bezoek in de (na)zomer beslist de moeite waard. Die middag liepen we vanuit het hotel naar de oude binnenstad en lunchten op een terras met heerlijke worstjes met brood en een tapbiertje in het toeristische deel. In tegenstelling tot München betaalbaar en goed verzorgd. Een ander ding dat ons opviel was hoe schoon alles in Innsbruck was. En opgeruimd: leenfietsen en steppen stonden allemaal op een vaste plaats keurig op een rij. Hier kunnen we in Nederland nog iets van leren.

Huis met gouden dak
De dag erop zagen we vanuit de ontbijtzaal de majestueuze Bergisel Skischans, daarna liepen we weer naar de oude binnenstad waarbij we nu letten op alle mooie oude huizen. Natuurlijk mag het huis met het gouden dak niet onvermeld blijven, de eerste keer zagen we het dak terwijl de zon erop scheen, een magistraal gezicht. Het dak overspant enkel de loggia en is niet echt van goud maar van met goud vergulde koperen dakpannen. In het huis vind je een klein museum over de geschiedenis van het gouden dak en over keizer Maximiliaan I. Midden in het centrum staat ook de middeleeuwse stadstoren (Stadtturm) die je eventueel kan beklimmen en van waaruit je een schitterend uitzicht over Innsbruck hebt.
Hofburg, Hofkirche en Hofgarten
Een klein stukje lopen er vandaan bevinden zich de Hofburg en de Hofkirche. Ernaast de Hofgarten die heel anders is dan die in München: het is een mooi park met verschillende soorten bomen, een grote speelgelegenheid voor kinderen en diverse grasvelden waar mensen op een deken picknickten. We aten weer lekker buiten in een grote soort Biergarten en vertrokken daarna weer naar het hotel. Helaas moesten we de volgende dag alweer vroeg weg. Eigenlijk hadden we liever wat langer in Innsbruck verbleven en wat korter in München. Dan hadden we ook nog de omgeving van Innsbruck kunnen verkennen, want daar is prachtige natuur om doorheen te wandelen.
De terugreis
De dag erop vertrokken we om 10.42 uur uit Innsbruck en om 12.35 uur kwamen we aan in München. Op het station was het vreselijk druk en het was fijn dat we wisten dat we tegenover het station bij de Italiaan koffie konden drinken. De ICE trein naar Nederland vertrok om 14.20 uur en om 20.26 uur waren we weer in Arnhem. Achteraf gezien niet zo slim, maar dat leg ik in het laatste artikel uit, waarin tips over reizen met Interrail.
Lees meer
Het eerste deel Met Interrail Europa door. 1e stop München, verscheen op 13 oktober. Kees Rooze nam de trein naar Sardinië, een droomvakantie. Per trein naar Berlijn vond hij een hele reis. Marlies Mielekamp maakte eerder een stedentrip naar Tongeren. Stella Ruisch was in Bilbao en concludeert: van Bilbao word je ook in de winter warm en ze voelde zich senang in San Sebastian.