Tot Kerstmis en soms ook nog daarna kunnen we in feeststemming komen op de kerstmarkt. Dus wie nu op het idee komt, is het nog niet te laat. Stella Ruisch geeft een aantal tips voor wie niet al te ver wil reizen om in eigen land of het buitenland de kerstsfeer op te snuiven.
Den Haag en Leiden
In Duitsland beginnen de meeste kerstmarkten eind november tot en met 24 december, in Nederland is het vaak slechts een weekeinde en dan in het weekeinde halverwege december. Dat is jammer, want steden Haarlem en Deventer bieden gezelligheid die best wel wat langer mag duren…Gelukkig zijn er nog wel kerstmarkten zoals de oudste in Valkenburg en Maastricht die nog tot 30 en 29 december worden gehouden. Maar ook in Den Haag en Leiden bent u nog van harte welkom op de kerstmarkt. In Den Haag tot de 23ste, in Leiden alleen dit weekeinde nog.
Vlak over de grens
Wie een wat langere reistijd voor lief neemt, vindt vlak over de grens genoeg van zijn gading. Zowel in België als in Duitsland valt een overvloed aan kerstsfeer op te snuiven. Brugge is leuk, evenals Gent waar we vorig jaar een leuk weekeinde doorbrachten. Steden die sowieso leuk zijn om te bezoeken maar nu in kersttijd des te meer.

Last minute kerstmarkt op één dag
Tja, de wieg van de kerstmarkt stond in Duitsland en daar zijn er natuurlijk nog legio te bezoeken. Vanuit het westen is een bezoek aan Keulen op één dag te doen maar wel een kilometers en dus tijd vergende trip. Wel de moeite waard! Een dag op een neer naar het gezellige Münster is ook te doen. Net zoals Aken en Oberhausen.
Waar u ook de sfeer op een last minute kerstmarkt proeft, een glaasje glühwein hoort erbij. Ook al heeft die onder andere in Keulen concurrentie gekregen van de kleurrijkste drankjes, met name ‘hot Aperol’. Proost op nog een fijne kerstweek!

Meer lezen
Komt het er niet meer van? Plan dan alvast de kerstmarkttrip voor volgend jaar. Inspiratie is te putten uit eerdere verhalen die wij schreven. Gert Nonnekes beleefde een feeërieke kerstmarkt in Goslar. Marlies Mielekamp ging naar Maastricht. Stella Ruisch somde haar favoriete kerstbestemmingen op. En daar hoort Londen ook bij!
Openingsfoto: Gent in kerstsfeer. Alle foto’s: ©Stella Ruisch